איך לבחור מתנה עם ערך לעובדים שלך ?

25.12.2015

בכל חברה מתרחשים לאורך השנה אירועים חשובים הראויים לציון משמעותי. אלו יכולים להיות החגים, שהם אירוע משמש ומלכד לעובדי החברה, הנהנים מהרמת כוסית יחדיו וממילות ברכה מהמעסיק, אירועי תחילת וסיום שנה, בהם מדברים על מה שהיה ועל מה שיהיה, בוחרים עובדים מצטיינים וחוגגים עוד אבן דרך בחיי הארגון.

בתוך כל אלו, קיים הצורך להעניק לעובדים שי שיסמל את הערכתכם אליהם ויעיד על כך שפועלם היה שווה את המאמץ. חיזוקים חיוביים כאלו אינם דבר של מה בכך עבור העובדים שלכם. הם עמלים רבות על משימות מורכבות ועם השלמתן בהצלחה, הם מצפים להערכה מילולית וכן לשי המהווה עבורם תגמול נוסף על מאמציהם.

תהליך בחירת מתנה לעובד אחד שונה במהותה מבחירת מתנה לעובדי כל הארגון ויש להתייחס לבחירות אלו בכובד ראש. מתנה לעובד אחד מוענקת לרוב בטקס בו נוכחים עובדי החברה, הנהלתה ומכובדים נוספים. זהו טקס המשלב בתוכו גם אמירות רבות הן במישור העסקי והן המישור החברתי, לכן, למתנה שתוענק לעובד יש חשיבות אדירה ביצירת תדמית יוקרתית לחברה וכן בהחדרת מוטיבציה לשאר העובדים לראות במקבלי השי מודל לחיקוי, ולשאוף להגיע להישגים דומים.

בבואכם לבחור מתנה לעובדים יש לקחת בחשבון את הנושאים הבאים:

  1. האם מדובר במתנה לאירוע כללי כמו חג או אירוע חברה, או מתנה לאירוע נקודתי כמו טקס בחירת עובדים מצטיינים?
  2. מהו התקציב שעומד לרשותכם?
  3. באיזו עונה אמור להינתן השי לעובד או לעובדים?
  4. האם מדובר במתנה שאמורה להוות תמריץ או מתנה לסיכום תקופה? (למשל עם עובד שעוזב או יוצא לפנסיה).
  5. אך חשוב מכל אלו, יש לחשוב היטב איזה ערך היינו רוצים להעביר עם המתנה.

שוברי אירוח או שוברים לאטרקציות הם אלטרנטיבה מצוינת למתנה מוחלטת מראש כמו מוצר או אריזת שי. היא גם טובה יותר מהענקת תלושים, שכן בשני הקודמים לא קיים ערך אמיתי עבור העובד, והוא מקבל את השי ללא יכולת אמיתית מצידם לדעת האם הוא מספק לו ערך כלשהו לאחר סיום הטקסים.

הענקת שוברים לאירוח , חופשה או אטרקציה מאפשרים לעובד לבחור מתי וכיצד הוא מעוניין לנצל את השי, ולהפיק ממנו ערך אמיתי לפי בחירתו. כך למשל, יוכל לנצל את החופשה שאחד מימי החופש לבחירתו, כאשר יחושב בכך צורך וישוב לעבודתו כשהוא נמרץ ומלא חוויות.

ערך נוסף וחשוב לא פחות הוא שהענקת אירוח או בילוי בישראל מוציאים את העובד מחוץ לגבולות המשרד, מאפשרים לו לצבור חוויות ולהכיר את הארץ. פעולות שלרוב העובדים שלכם לא מוצאים להן זמן במשך ימות השנה. כאשר ישוב העובד מחופשתו, הוא יספר על החוויות שצבר לחבריו לעבודה ויחדיר בהם מוטיבציה ואווירה חיובית, אשר מעניקים לארגון ערך חוזר רב משווי המתנה.