נופש במתנה – כל פועל מנהל

05.06.2016

ארגונים רבים מקיימים הפרדה בלתי מכוונת בין עובדים ומנהלים. חלקם עושים זאת במכוון, כדי לתת זכויות יתר אטרקטיביות לעובדים הבכירים יותר, וזאת כדי לייצר חלופה לתנאי שכר גבוה, לגבור על תחרות בשוק ציידי אנשי המקצוע המבריקים וכן הלאה.

בפועל, עובד בדרגת ביניים או זוטרה ימצא עצמו פעמים רבות מתחכך בחברי ההנהלה רק בסיטואציות נעימות פחות, כמו: סכסוכי עבודה, פיטורים, תלונות וכד'.

אחד מסרטי הקלאסיקה העוסקים בכך בהומור הוא הסרט "חייו הסודיים של וולטר מיטי". עובד זוטר – איש מופנם וחרוץ, האוהב את תפקידו – נתקל במאבחן חיצוני, ששכרה החברה כדי לייעל תהליכים בארגון. אישיותו של הממונה החיצוני שונה לחלוטין מזו של מיטי, ולכן הם נתקלים זה בזה לא מעט פעמים במהלך הסרט עד שמיטי לומד לדרוש את כבודו.

מהו הנמשל? העובדים הזוטרים יכולים להיות מבריקים, אך בהעדר עין בוחנת אובייקטיבית או אפילו אוהדת, אף המנהל הכישרוני ביותר יחמיץ אותם. הם יעברו מתחת לרדאר, ואף לעתים יפתחו תחושות לא נעימות כלפי ההנהלה והארגון.

יודעים כיצד אפשר למנוע זאת? התשובה קלה, פשוטה, ואפילו יעילה. מתן שובר מתנה אישי מזכיר לעובד שאתה יודע מיהו, ולפיכך מכיר בפועלו. לחץ את ידו במעמד חגיגי – ולא תאמין איך ישתנה יחסו מקצה לקצה.

עצם מתן שובר אישי לבחירת פעילות – מיום כייף ועד לחופשה משפחתית – לפי טעמו הספציפי, הוא שעושה את ההבדל.

גישת "כל פועל מנהל" היא טובה לכל הצדדים, נכונה לארגון ומשפרת את תפוקת העובדים, כי היא רואה אותם כבני אדם, ולא כאמצעי בדרך להשגת יעדים.

השפה המקצועית קוראת לגישה הזו "הומאנית", והיא זו שהובילה להתפתחות תחום שירותי האנוש. על כן, בפעם הבאה שמתבצעת רכישת מתנות לעובדים, עצרו רגע, השקיעו מחשבה ותנו להם לבחור את הטוב ביותר עבורם מתוך היצע גדול במיוחד.