שוברי מתנה לעובדים כאמצעי ניהול חברתי

14.12.2015

ארגונים גדולים וקטנים חווים כאחד את השינויים העזים בהרגלי הצרכנות של העובדים בהם. העובדים שלכם מעוניינים בתגמול עבור ההשקעה הרבה אותה הם נותנים במהלך כל השנה לטובת התפתחות החברה, אך היות ולכל אדם רצונות שונים, המשימה למצוא מתנה אחת המתאימה למספר עובדים, בים אם מדובר בשני עובדים או באלפיים, הופכת מורכבת יותר משנה לשנה.

התפתחות תחומי העיסוק ואופן ההעסקה מציבים אתכם המעסיקים מול חובה לא כתובה למצוא דרכים יצירתיות להעניק לעובדים ערך אמתי בעבור מאמציהם, על מנת שזה יניע אותם קדימה בכוחות מחודשים, ובמקביל יחזק את הקשר שלהם עם הארגון. מתנה המתאימה בדיוק לאופי ורצונות כל אחד מהעובדים שלך תורמת לגאוות היחידה, לסיפוק האישי ולמחויבות של העובד לארגון בהמשך הדרך.

שוברי מתנה לחג הופכים לבחירה מועדפת על מעסיקים משנה לשנה, לאור הגיוון הרחב שהם מציעים בבחירת המתנה המועדפת על העובד. שוברים חופשה הניתנים כמתנה לחג מהעבודה הם בחירה מצוינת, שכן הם מראים לעובד שההחלטה כיצד יהנה לא התקבלה עבורו, והוא זה הבוחר את אופי הבילוי שיפיק מהמתנה שקיבל.

במידה ובחרתם להעניק לכל העובדים בארגון, או למחלקה מסויימת שוברי מתנה לאירוח כפרי או שוברי מתנה לאטרקציה, המתנה שלכם נושאת בחובה ערך נוסף, והוא הקשר החברתי והאישי שנופש משותף מייצר בין העובדים. רבים הסיכויים שחלק מהעובדים המקבלים שובר מתנה לנופש בישראל יבחרו לצאת אליו ביחד כקבוצה קטנה מאשר לבד, וכך, תרמתם בעקיפין גם לחיזוק הקשרים החברתיים בארגון בין העובדים, ליצירת גאוות יחידה ולסיפוק אישי רב בקרב העובדים שלכם.